JÄRELVAADATAV Naiste maratoni olümpiakuld läks Hollandisse

Täna peeti Pariisi olümpial naiste maraton, mille võitis olümpiarekordit tähistava ajaga 2:22.55 Hollandi jooksja Sifan Hassan. Postimees ja Kanal 2 näitasid seda otseülekandes, mis on järelvaadatav. Kommentaatorid olid Timo Tarve ja Margus Uba.

Viimastel kilomeetritel võitles olümpiavõidu nimel viis sportlast, kuid viimasele sajakonnale meetrile tulid kõrvuti Hassan ja Etioopiat esindav Tigst Assefa. Lõpuks pani oma paremuse maksma ka keskmaajooksjana tuntud Hassan, kes Pariisis võitis pronksi 5000 ja 10 000 m jooksus. Kolm aastat tagasi Tokyos sai ta samadel distantsidel kaela kuldmedali.

Assefa kaotas Hassanile maratoni finišis kolme sekundiga. Kolmandaks tuli Keenia jooksja Hellen Obiri, seda isiklikku rekordit tähistava 2:23.10-ga.