Tokyos 100 meetris pronksi võitnud Jamaica sprinditäht Pariisis sel distantsil ei võistle

Shericka Jackson
Shericka Jackson Foto: Sarah Meyssonnier / Reuters / Scanpix

Tokyo olümpiamängudel 100 meetri jooksus pronksi võitnud Jamaica sprinditäht Shericka Jackson jätab selle distantsi Pariisis vahele.

Uudisest andis teada Jamaica kergejõustikukoondis.

«Jackson andis oma koha 100 meetri jooksus ära,» teatas Jamaica kergejõustikukoondise pealik Ludlow Watts. Loobumise põhjus ei ole veel teada.

Jackson võitis Tokyos 100 m distantsil pronksmedali. Eelmise aasta MMil võitis ta samal distantsil hõbeda.

Jamaica sprinter on üks maailma kiiremaid naisi. Tema isiklik rekord 100 m jooksus on mullu joostud 10.65. Sel hooajal on ta kirja saanud aja 10.84.

Siiski teeb jamaicalanna kaasa olümpiamängude 200 m jooksus. 200 meetri eeljooksud saavad avapaugu pühapäeval, 3. augustil.

Jackson on viimase kahe aasta jooksul 200 meetri jooksudes võitnud kaks MM-kulda. Samuti võitis ta kulla Tokyos 4x100 m jooksus.

Tema asemel võistleb 100 meetri jooksus Jacksoni kaasmaalane Shashalee Forbes.