TIPPHETKED Vaata, kuidas Ingebrigtsen lasi olümpiamedali käest (1)

Teisipäeval peeti Pariisi olümpia meeste 1500 meetri jooksu finaal, kus üllatuslikult jäi medalita Norra superstaar Jakob Ingebrigtsen.

Norralane pääses juba jooksu alguses rivi ette ja hoidis tempot. Esimese staadioniringi jooksis Ingebrigtsen 54,84 sekundiga ning hoidis kiiret tempot, kuid viimase ringi lõpusirgel sai tal jaks otsa ning lasi endast kolm jooksjat mööda.

Kuldmedali sai USA jooksja Cole Hocker, kes püstitas olümpiarekordi ajaga 3.27,65. Hõbeda sai britt Josh Kerr, kes kaotas Hockerile 14 sajandikuga. Pronksi sai Hockeri kaasmaalane Yared Nuguse. Varasema tippmargi jooksis Tokyos 20-aastaselt olümpiavõitjaks kroonitud Ingebrigtsen (3.28,32), kes pidi teisipäeva õhtul leppima aga hapu neljanda kohaga.

«Teised võistlejad tegid väga targa jooksu ning neil oli väga tugev lõpp. Ma läksin liiga rutakalt peale,» sõnas Ingebrigtsen Kanal 2-le antud intervjuus.