VIDEO Olümpia kõige vägevam pealtpanek sündis üle LeBron Jamesi enda (1)

Pariisi olümpia korvpalliturniiri vast kõige vägevama pealtpanekuga sai finaalis hakkama Prantsusmaa mängija Guerschon Yabusele, kes pani palli korvi üle USA vanameistri LeBron Jamesi enda.

Laupäeva õhtul toimunud finaalkohtumises oli selge, et favoriidikoorem lasus USA õlul. Vastavalt seisusele haarati juhtohjad, kuid ka prantslased suutsid sähvatada. Üheks neist oli Yabusele pealtpanek esimese poolaja viimastel minutitel.

28-aastane Madridi Reali keskmängija liikus enesekindlalt korvi suunas, kui teda tõttas takistama 39-aastane LeBron James. Paraku jäi Los Angeles Lakersi suur äär olukorda natuke hiljaks ning talle vilistati kaitseviga. Nii sai Yabusele ka vabaviskejoonele ning pärast kolmepunktirünnakut kahanes kaotusseis USA-le neljapunktiliseks – 36:40.

«No sellega on hea poiss pensionile saata. Sellised hetked ajavad LeBroni vihaseks ja motiveerivad kõvasti,» ütles Kanal 2-s kohtumist kommenteerinud Eesti endine mängija Gert Kullamäe.

Prantsusmaa jäigi lõpuks USA-le alla 87:98. Yabusele arvele kogunes 20 punkti, James viskas 14 punkti.