Uskumatu: sportlane läbis suure osa olümpiamaratonist katkise jalaluuga

Rose Harvey lõpetas Pariisi olümpiamaratoni suurtes valudes.
Rose Harvey lõpetas Pariisi olümpiamaratoni suurtes valudes. Foto: Lisa Leutner / Reuters / Scanpix

Suurbritannia jooksja Rose Harvey ei võitnud küll Pariisis medalit, ent ta läheb igal juhul olümpiaajalukku.

31-aastane sportlane läbis maratoni ajaga 2.51.03 ja sai 78. koha. Ta jäi oma isiklikule rekordile alla peaaegu poole tunniga. Kuid hiljem selgus, et Harvey finišisse jõudmine oli üldse paras ime.

«See oli väga raske võistlus. Mäed ei aidanud üldse kaasa. Mäest alla jooksmine oli täielik agoonia. Asi läks järjest hullemaks. Umbes poolel maal teadsin, et sellest kujuneb tõeline piin,» rääkis Harvey usutluses BBC-le.

Ta lõpetas võistluse reieluu stressimurru kiuste. Puusaga oli probleeme juba mitu nädalat enne olümpiastarti, aga nõnda karmi tulemust ei osanud keegi oodata. Harvey tõdes, et jalg hakkas valu tegema juba esimese kolme-nelja kilomeetri järel.

«Olümpiaga kaasnev energia hoidis mind rajal. Igal teisel võistlusel oleksin katkestanud, sest ma ei saanud normaalselt joosta. Valu oli väga tugev. Aga tahtsin lihtsalt olümpial maratoni lõpetada,» selgitas Harvey.

Võistluse järel ei saanud ta jalale enam toetutagi. Seda enam imestas sportlane isegi, et lõpuni jõudis.

Olümpiamaratoni võitis Sifan Hassan ajaga 2.22.55.