JÄRELVAADATAV Puusta teenis olümpiamängudel kokkuvõttes 16. koha

Sport
Copy

Oma kolmandatel olümpiamängudel osalev purjelaudur Ingrid Puusta teenis Tokyos 16. koha. Medalisõitu pääsesid 10 paremat ning seega on eestlanna jaoks olümpiamängud lõppenud.

Esimene sõit:

Puusta avastart olümpiamängudel oli keeruline ja seda ei teinud lihtsamaks ka keerutav tuul. Lõpuks finišeerus eestlanna avasõidu 15. kohal, kaotades võitnud prantslannale Charline Piconile 2.56.

Teine sõit:

Eesti purjelaudur oli selgelt teiseks sõiduks tuultega paremini kohanenud. Seda näitas ka taktikalised otsused olümpiaveel ning finišisse jõudis eestlanna 12. kohaga, sedapuhku oli kaotust võitnud poolatarile Zofia Noceti Klepackale 2.30.

Kolmas sõit:

Puusta alustas päeva viimast sõitu üpris raskelt ning langes võistlejate rivis üsna kaugele. Esimeses pöördes oli ta alles 22. kohal, kuid pärast seda suutis ta enda kohta jällegi parandada. Finišisse jõudis ta 16. kohaga, millega hoiab esikümne positsiooni jahti endiselt elus.

Neljas sõit

Puusta jõudis esimese poi juurde 11ndana ning sõitis sarnase hooga terve distantsi. Üle finišijoone tuli eestlanna 10. kohal, kaotades britt Emma Wilsonile 2.10.  

Viies sõit

Puusta sai väga hea stardi ning jõudis esimese märgi juurde viiendana. Seejärel hakkas ta aga vaikselt tahapoole vajuma ning ületas finišijoone lõpuks 14. kohal, kaotades võitnud Charline Piconile 2.28. 

Pärast viit sõitu hoiab Ingrid Puusta 67 punktiga 15. kohta, kuid täna on kava veel ka kuues sõit.

Kuues sõit

Kuues sõit oli Puusta jaoks tänavuse olümpia kõige kehvem tulemus, kui ta sai 17. koha. Kokkuvõttes läks halvim tulemuse maha arvamisele ja eestlanna jätkab klassis 67 punktiga 15. kohal. Juhib 14 punktiga prantslanna Charline Picon.

Seitsmes sõit

Seitsmendas sõidus tuli Puusta 17. kohale. Esimese koha pälvis britt Emma Wilson, kes edetas teisesks jäänud prantslannat Charline Piconi ja kolmandal kohal lõpetanud hollandlannat Lilian de Geusi.

Kaheksas sõit

Kaheksandas sõidus tuli Puusta taas 17. kohale. Esimeseks jäi taas Emma Wilson, kellele seekord järgnes hiinlanna Yunxiu Lu. Kolmandaks tuli prantslanna Charline Picon.

Üheksas sõit

Puusta hoiab üheksanda sõidu 118 punktiga 16. kohta. Esikohale on tõusnud britt Emma Wilson 22 silmaga. Tema järel tulevad hiinlanna Yunxiu Lu 23 ja prantslanna Charline Picon 25 punktiga.

Kümnes sõit:

Pärast kümnendat sõitu on Puustal koos 135 punkti, mis annab endiselt 16. koha. Esikohale kerkis tagasi hiinlanna Yunxiu Lu, kes lõpetas kümnenda sõidu teisena. Hiina sportlasel on koos 25 silma, talle järgnevad britt Emma Wilson ja prantslanna Charline Picon 28 punktiga.

11. sõit:

Pärast 11. sõitu hoiab endiselt Puusta 16. kohta. Eestlannal on koos 148 punkti. Esikohta hoiab endiselt hiinlanna Yunxiu Lu, kel koos 28 silma. Talle hingab kuklasse 11. sõidu võitnud Emma Wilson 29 punktiga ning kolmandana jätkab prantslanna Charline Picon 30 punktiga.

12. sõit:

Puusta lõpetas oma võistlused Tokyo olümpiamängudel viimases sõidus saadud 17. kohaga. Kokkuvõttes teenis eestlanna 166 punkti, mis andis 16. koha. Enne medalisõitu hoiab esikohta Yunxiu Lu, kes lõpetas viimase sõidu teisel kohal ja on kogunud 30 punkti. Teine koht kuulub Emma Wilsonile (34 punkti) ja kolmas prantslannale Charline Picon (36).

Enne võistlust:

Varem 2012. aastal Londonis ja 2016. aastal Rios purjelaual RS:X võistelnud Puusta lausus Eesti ajakirjanikele antud pressikonverentsil, et praegusega võrreldes oli Londoni mängudel närvikulu kindlasti suurem. «Praegu olen rahulikum, ma ei muretse pisiasjade pärast. Purjetamises on näiteks seoses varustusega palju nüansse, aga võtame seda rahulikult,» ütles ta.

Kohalike oludega on Puusta juba piisavalt hästi tuttav, sest ta on varem võistelnud Tokyos kolmel korral. «Näiteks eelolümpial oli siin väga suur laine. Võistluspaigaga tutvumine on tähtis. Nüüd tulles tekkis juba tuttav tunne, nõnda saab end vee peal mugavalt tunda,» rõhutas ta.

Varasematel mängudel 15. ja 11. koha saanud Puusta soovib teha karjääri parima olümpiavõistluse. Retsept on «lihtne»: «Kui õnnestub teha hea võistlus, kui ei tule sisse suuri vigu, on esikümme võimalik.»

RS:X klassi sõitude ajakava:

25. juuli

8.50 1. sõit

9.40 2. sõit

10.40 3. sõit

26. juuli

5.50 4. sõit

6.40 5. sõit

7.30 6. sõit

28. juuli

6.00 7. sõit

6.50 8. sõit

7.40 9. sõit

29. juuli

6.55 10. sõit

7.40 11. sõit

8.40 12. sõit

31. juuli

8.20 medalisõit

RS:X 1. sõit:

RS:X 2. sõit:

RS:X 3. sõit:

Pariisi suveolümpiamängud 26. juulist 11. augustini
Vaata otseülekandeid Kanal 2-st, Duo 5-st, Postimehe veebist ja kuula raadio Kuku kajastusi. Venekeelsetele fännidele pakub põnevust Kanal 7.
Tagasi üles