Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

VIDEO ⟩ Soome kergejõustiklased võeti Jaapani linnakeses vastu nagu rokkstaarid
«Koroonaajal oli see tõesti midagi erakordset»

Soome kergejõustiklaste saabumine Jaapani linna Sobetsusse. FOTO: Youtube

Soome kergejõustiklased saabusid nädala alguses treeninglaagrisse Jaapani linnakesse nimega Sobetsu. Väikelinna saabusid meie põhjanaabrid nagu rokkstaarid ning neile korraldati pidulik vastuvõtt.

Soome käijad Veli-Matti Partanen, Aleksi Ojala ja Jarkko Kinnunen saabusid pärast 27-tunnist reisimist väsinult 2600 elanikuga Sobetsu linnakesse, kui neile anti teada, et linnapea isiklikult tahab neid tervitada.

Tagasihoidliku kohtumise asemel oli linna keskväljakule ülesrivistatud inimesed, käes soomekeelsed tervitused, telekaamerad ja ajakirjanikud. «Meil oli vaid info, et linnapea tahab meile tere öelda. Õnneks oli meil aega, et jõudsime enne duši all käia,» viskas nalja käijate treener Jani Lehitnen, vahendas YLE. Kogu üritus kestis 20 minutit ning sellest avaldati Jaapani meedias ka uudisklippe.

Linnakese lembus soomlaste vastu ei tipnenud aga ainult tseremooniaga. Kui käijad endale laagrilinna välja valisid, saatsid jaapanlased neile aasta jooksul palju videoid ja sõnumeid. Näiteks esitasid kohalikud koolilapsed Soome hümni, seinatahvlitele olid pandud Soome sportlaste fotod koos nende saavutustega.

«Koroonaajal oli see tõesti midagi erakordset. Olen väga liigutatud, et saime sellist vastuvõtu osaliseks,» lisas 37-aastane Kinnunen.

Tagasi üles
Back