JÄRELVAADATAV Läti oleks olümpia hokiturniiri avamängus peaaegu Rootsit šokeerinud

Pekingi olümpia meeste jäähokiturniiri C-alagrupi esimeses mängus alistas Rootsi põnevas lahingus 3:2 Läti.

Skoori avasid rootslased juba 10. minutil, mil täpne oli Lucas Wallmark. Teise kolmandiku keskpaigaks oli meie läänenaabrite edu juba 3:0, täpsed olid Anton Lander ja taas Wallmark. Aga lätlased ei murdunud.

Punasärkide esimese värava viskas Renars Kastenbergs, kui mängitud oli veidi üle 36 minuti. Kümmekond minutit hiljem vähendas vahe minimaalseks Nikolajs Jelisejevs. Lätlased pusisid veel kõvasti, oli ka häid võimalusi, ent viiki siiski välja võidelda ei õnnestunud.

Standings provided by SofaScore LiveScore

C-gruppi kuuluvad veel Soome ja Slovakkia, kelle kohtumine algab kell 10.40. Postimees näitab seda lahingut ka otseülekandes.

Enne mängu:

Rootsi ja Läti mängivad olümpial C-alagrupis, kuhu kuuluvad veel Soome ja Slovakkia.

Muide, kui Rootsi on meeste jäähokis kahekordne olümpiavõitja, siis Läti on parimal juhul olnud kaheksas.