Kui paar pisiasja läinuks Pariisi olümpia naiste epeevehklemise pronksimatšis ungarlanna Eszter Muhari ja Nelli Differti vahel teisiti, olnuks Eesti vabariigi president Alar Karis see, kes võtnuks teistelt riigipeadelt õnnitlusi vastu. Ent nagu praeguseks teame, jäime sel korral napilt medalita: Differt kaotas otsustaval torkel Muharile 14:15.
PM PARIISIS ⟩ President Karis medalita jäänud Differtist: esialgu läks meilgi nägu tõsiseks, aga kui sa mõtlema hakkad...
Mis emotsioone medalita jäämine riigipeas tekitas? «Ei saa salata, et neljas koht valus ja olümpia kõige õnnetum tulemus, eriti sportlase enda jaoks, sest finaalis kaotades saad siiski hõbeda.
Ka meil siin (presidendi ümber istusid proua Karis, kultuurinõunik Rasmus Puur, Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa, Eesti Olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles, Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi jt - K.J) läks neljanda koha peale esialgu nägu tõsiseks, aga kui sa mõtlema hakkad - maailma neljas - see on väga hea tulemus!
Tulla olümpial neljandaks on väga kõva saavutus, sest palju meil selliseid kohti üldse ette näidata on,» viskas Karis õhku tunnustava mõttekillu.
Muide, naiste epee pronksimatšile järgnenud meeste espadroni 3.-4. koha kohtumise järel käis meie riigipea medali puhul õnnitlemas Itaalia presidenti Sergio Mattarellat. «Tore on tunda rõõmu ka sellest, kui keegi teine võidab,» sõnas ta riigimehelikult.
Kui täna sai president Karis päeva otsa vehklemishalliks moondatud Grand Palais's närvirakke kulutada, siis homne päev möödub mõnevõrra rahulikumalt: siis külastatakse olümpiaujulat - tähendab, Euroopa suurimat sisehalli, kuhu tehisujula püstitatud -, et kaasa elada Eneli Jefimovale.
«Ujumises saab distants kiiremini läbi, mistõttu läheb pinge ruttu maha, aga siin, vehklemises, kogu aeg ainult kerib ja kerib - väga närvesööv on seda vaadata,» sõnas riigipea, kes töökohustustest tulenevalt ülehomme Eestisse tagasi lendab.
«Kergejõustikku, kümnevõistlust ja paljusid teisi tublisid võistlejaid me seetõttu paraku kohapeal ei näe, aga eks siis tuleb ameti kõrvalt kodus leida see hetk, et televiisorist kaasa elada,» andis ta mõista, et riigipea toetuses võivad kõik meie sportlased kindlad olla. «See hetk lihtsalt tuleb leida!»
Reede õhtul väisas riigipea Trocaderol ka mööda Seine'i jõge kulgenud Pariisi olümpiamängude avatseremooniat, mida ta vihmase ilma tõttu siiski päris lõpuni ei vaadanud. Mis mulje see temale jättis?
«Olümpiamängude avatseremooniad on kõik võimsad ja vägevad. Sel korral oli see aga lahendatud nii, et enamikku sellest vaatasid ekraanilt ning kohapeal väga midagi polnud. Sellest tulenevalt sai avatseremoonia lõpp tõesti mujalt vaadatatud, sest kui kohapeal vaatasid televiisorit vihma käes, siis hotellis oli olukord kuivem. Aga kohalolek on siiski alati tähtis,» kostis Karis lõpetuseks.