Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ukraina ja Leedu sportlased said eelisjärjekorda, kuhu Eesti atleete ei lubatud

Leedu kettaheitja Andrius Gudžius on üks neist, kes saab eelisjärjekorras vaktsiini. FOTO: Julius Kalinskas/Scanpix

23. juulist 8. augustini peetakse Tokyos aasta võrra edasi lükatud suveolümpia ning koroonapandeemia tõttu on mitmed riigid otsustanud oma sportlasi eelisjärjekorras vaktsineerida. 

Näiteks Leedus algas olümpialootuste ja nende abiliste vaktsineerimine veebruaris ning valitsuse otsusel loodeti vaktsineerida 290 sportlast ja taustaliiget.

Ukraina alustas olümpiasportlaste vaktsineerimisega aprilli keskel. Tõsi, sundkorras seda ei tehta, vaid atleedid saavad ise valida, kas nad soovivad vaktsiini või mitte.

«Tahame, et kõik meie sportlased saaksid võistelda piiranguteta. Tahame näha Ukraina lippu, kuulata hümni ja tunda uhkust meie sportlaste võitude üle. Paraolümpialased ja olümpialased on meie riigi au ja uhkus. Meie ülesanne on kaitsta nende elu ja tervist,» ütles Ukraina terviseminister Maksim Stepanov. Ta lisas, et kokku on plaanis eelisjärjekorras vaktsineerida 750 inimest.

Tänavu jaanuaris tegi meie kultuuriministeerium sotsiaalministeeriumile ettepaneku vaktsineerida koroonaviiruse vastu 78 sportlast ja 33 nende tugipersonali liiget, kellel on lootust pääseda tänavusele Tokyo OMile. Vaktsineerimine toimunuks pärast tervishoiu- ja teiste oluliste eesliinitöötajate vaktsineerimist.

1. veebruaril selgus aga, et sportlased ei saa eelisjärjekorras vaktsiini, sest sotsiaalministeerium lükkas ettepaneku tagasi.

Tõsi, mõistagi pole Eesti ainus riik, kes ei lubanud oma olümpialootusi ja nende abilisi vaktsineerida. Sama otsus võeti vastu Norras, seda kohaliku olümpiakomitee poolt.

Tagasi üles
Back